Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 12 bře 2020 17:40

Drzte se chlapi, ja nakonec vzal trosinku shellky za 12.85 eur.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Sumo.cz » 12 bře 2020 17:55

Co je to za sellku za tu cenu? Já vidím cca 28-29 USD a že by euro tak posílilo nevidím.

TomNazdaq
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 28 bře 2019 10:20

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od TomNazdaq » 12 bře 2020 18:00

Tvl no tomu říkám sešup. Ale jak píše Ondra, pořád jsme spolumajitelé stejných (nebo spíše "stejných") společností. Možná to chce na věc kouknout z pohledu průběhu v Číně, kde jsou na vrcholu epidemie, přičemž na konci ledna se mluvilo o vrcholu v dubnu až květnu. Tj. vlastně velmi pozitivní vývoj. Nebo - spousta akcií po kterých jsem několik let koukal se blíží a nebo je na fair price. A vývoj v USA - ukáže se jak mají "skvělé" zdravotnictví. Za pár dní to u nich teoreticky teprve může být pořádná panika. Mají tu výhodu, že Čína, Itálie a teď ostatní Evropa má v tomto náskok a mohou se připravit. Je koronavirus ten pověstný "the game changer" nebo ne?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 12 bře 2020 18:03

Na trhu je veselo padají nejen akcie, ale i bondy, což je něco dosud naprosto nevídané!!!

Já uprodal pozice, protože vím, že v příštích 1-2 měsících nebudu moci přidat žádný nový kapitál a za těch 500 USD, co jsem měl na účtu bych toho moc nekoupil. Takže to byl ten hlavní důvod prodeje, druhý, že to vše bylo po daňovém t(r)estu = žádné daně z prodeje.
A teď budu hezky sedět na balíků $$$, který mi sice stejně jako zlato, nevydělá vůbec nic, ale až se Pan Trh uklidní, tak budu mít podstatně větší množství munice na palbu do Aristokratských řad :D

TomNazdaq píše:
12 bře 2020 18:00
Je koronavirus ten pověstný "the game changer" nebo ne?
Sám o sobě si dovolím tipnout, že ne, ale ve spojení s ropou už ano. :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 12 bře 2020 18:14

Dow pares losses after Fed announces $500 billion in short-term bank funding

Chápu že FED naleje do oběhu dalších 500 miliard ? nebo se jedná o něco jiného, nejsem schopný to rozluštit
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 12 bře 2020 18:28

"pares losses" = snížil ztráty ... po oznámení, že FED nableje 500 miliard dolarů do bank = třikrát hurá pro další QE :o :shock:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 12 bře 2020 18:53

takže je to jak jsem si myslel :D alespoň něco
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 12 bře 2020 19:01

Sumo.cz píše:
12 bře 2020 17:55
Co je to za sellku za tu cenu? Já vidím cca 28-29 USD a že by euro tak posílilo nevidím.
To je jiný klon, v podstatě poloviční akcie (má poloviční dividendu). Přesněji na jejich stránkách:

https://www.shell.com/investors.html#if ... IuYXNweA==

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 12 bře 2020 19:03

czhunter píše:
11 bře 2020 14:09
Pavel píše:
11 bře 2020 13:38
Jak vidíte sami, mele se to a mele každý den, nálada střídá náladu a nikdo neví, jak hluboko se to ještě propadne anebo taky už ne. Právě pro takovéhle psychicky náročné období se doporučuje nakupovat průběžně s tím, že průměrná nákupka pak bude kompromis. Někdo to dělá už jen proto, aby psychicky nezkolaboval, což je docela dobrý důvod. Jiný si rád zariskuje a zkouší trefit dno.

Pokud někdo věří nějaké jedné konkrétní predikci, že třeba bude na 50-60% recese a z toho pak odvozuje pád cen akcií o 50-60%, tak to má vlastně hrozně jednoduché. Všechno může prodat a počkat si na nákup za poloviční ceny:-)

Co se týká viru, tak situace v Evropě i USA ještě není na vrcholu, takže obavy investorů jsou logické a dokud nebude důvěryhodný posun směrem k potlačení viru, budeme se zmítat nahoru i dolů, tomu se asi nedá vyhnout. A do toho ještě ropná válka, děkuju pěkně, taky mám jen jedny nervy. Tak si popřejme co nejpevnější nervy a hlavně se snažme nelítat názorově ode zdi ke zdi.
A nebo taky nemusím prodat nic, protože jsem kupoval tak za levno, že moje akcie o 50% dolů nepůjdou a pokud přijde krize, tak mám pěknou kopu zlata připravenou po 300-400% zhodnocení jako v minulé krizi okamzitě vymenit za akcie a najemní dům. Pokud krize nepřijde, tak stejnak bude zlato dál růst kolem 10-20% ročně, protože centrální banky budou tisknout jak nikdy předtím.

To je krása investování inteligentního investora, že vydělá ať se děje cokoliv. Tak jak to učí Robert Kiyosaki a Ray Dalio.

Pořád lepší, než si zbytek života vyčítat, že jsem prošvihl možnost koupit třeba Microsoft za 10 PE, jen proto, že jsem vše proinvestoval za draho a nebo kupoval value traps jako ropný společnosti.
Samozřejmě že nemusíš, ty argumentačně ohebný czhuntere, vždyť ti to píšu jen jako jednoduchou možnost ;)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 12 bře 2020 19:13

czhunter píše:
11 bře 2020 22:46
Tak to gratuju že máš tak pevné nervy. Já je bohužel nemám, tak kupuju průběžně s poklesem jak píše Pavel. Taky by se mi mohlo stát že bych pořád čekal dno a najednou by přišel růst a já bych nekoupil nic...
A abych jednou provždy vyvrátil Pavlovo přesvědčení, že jsem u zlata vybral jen jeden dobrý rok, tak přidám výkonost zlata za posledních 20 let. A také tím vyvrátím tvrzení VsBrocka, že zlato ani nepřekoná inflaci. Nutno dodat, že tam ještě není velká část posledních zisků. takže rok 2019 a 2020 čísla ještě vylepšuje.

Obrázek

A přidám i graf z loňské výroční zprávy banky JPMorgan.

Obrázek
Těžko můžeš jednou provždy vyvrátit něco, co neexistuje. Nikdy jsem nenapsal že sis vybral jen jeden dobrý rok. Ale jako argumentačně ohebný borec si snadno ohneš cizí vyjádření jak se ti hodí.

Tedy abych vyvrátil (nikoli jednou provždy - to u tebe ani nejde, vždy se vrátíš jako odražený gumový míček) tvoje ohnuté argumenty o úžasném výnosu ze zlata - chtěl jsem upozornit ostatní na prostý fakt, že při chvalozpěvu na výnosnost zlata sis účelově vybral poslední rok, zatímco několik roků předtím to zdaleka tak výnosné nebylo. A na rozdíl od tvého účelového čísla jsem přidal pětiletý graf, z kterého si lze udělat lepší úsudek. Ty jsi následně dodal tabulku, která je informačně ještě rozsáhlejší, což je fajn a ukazuje to také, že výnos roku 2019 je spíš výjimečně vysoký.

Jinak o zlatu nesmýšlím zle, má pro určitý typ investora svoji cenu a chápu, že do něj někdo investuje. Ale bráním se vytváření iluzí o úžasné výhodnosti takové investice, nejlépe na něj sedí termín "uchovatel hodnoty". Mimochodem zlato za současného pádu cen nezažívá žádné zlaté časy, jak tomu bývalo dříve. Zajímavé.

Zamčeno