Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od volnicko » 21 dub 2024 14:15

Prohledl jsem to velmi zbezne. Nemam zainvestovano a nedokazu to relevantne posoudit dostatecne, abych na zaklade toho investoval. Byvaly VP a jeho maily osobne nepovazuji za "jedna pani povidala".

Shortar riskuje zalobu a ztratu povesti. To jen Cesi si mysli, ze to je jen pomluva bez nasledku.
Nejaky track record maji https://www.bloomberg.com/news/articles ... ing-record

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 645
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 27 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od czhunter » 23 dub 2024 19:01

Na maily, jak pojišťují mrtvoly jsem teda zvědavý. Hlavně na to, jak ty mrtvoly platí pojistky na čas, že má GL rekordní zisky kvartál po kvartálu.

Ztráty pověsti short sellerů se moc neboj. Hedgeye v roce 2018 předpovídal, že AMD zkrachuje v řádu týdnů. Měsíc na to začala rally, trvající dodnes. Přesto jim do dnes lidi ty jejich srágory žerou, viz. MPW. American Tower je prý podvod a kupodivu o 10 let později ta firma stále funguje a má rekordní zisky...

No uvidíme, zda lidi z té short selling firmy půjdou do vězení, ale dost o tom pochybuji. Track rekord mají, ale vše jen bezvýznamné junk firmy a IPO. Tam by se trefil i blbý. Pojišťovna s A ratingem s nad konkurenty výrazně vyšší ziskovostí je jiné kafe.

Mimochodem short seller obvinil GL z multi level marketingu. Primerica dělá MLM veřejně a je to jedna z nejlepších pojišťoven v USA, z pohledu stability zisků i růstu zisků. což se short seller zapomněl zmínit. Jaksi se zapomněl zmínit i o vysoké ziskovosti a vysokém ROE nad 20%. Dobré u pojišťovny je už 10%

Uvidíme no, zatím je to nahoře z minim jen o 90% a firma oznámila buybacks za půl miliardy. Nějakých 8% market cap před oznámením. Za sebe mohu říci, že gratuluji prodejcům kolem $50 USD. Udělat ze sebe takové hlupáky nějakou pandou se jen tak nevidí.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 645
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 27 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od czhunter » 29 dub 2024 17:57

Globe Life měli Q1 earnings call a management se celkem ohradil proti nařčení. Doporučuji poslechnout. Skvělá appka pro Andoid na earnings call a earnings reporty je Quart a je zadara. Mohu jen doporučit tuto appku.

Tedy dle managementu je 80% pojistek obviněné dceřiné firmy v existenci jeden rok či déle a platí pojištění. Pokud je tam opravdu tak velké množství fiktivně uzavřených pojistek (na lidi, kteří o tom neví, na mrtvé lidi atd.), jak je možné, že platí pojištění a existují nad jeden rok? Tedy potvrzují slova analytika firmy Truist, kterého jsem tu citoval o pár příspěvků dříve, že by se to projevilo na vybraných pojistkách a ziscích firmy.

Dále short seller omílal dokola nařčení ze sexuálního obtěžování. Daná kauza měla mít arbitráž v březnu. Den před arbitráží daná osoba arbitráž odvolala. Tedy kauza je ze hry. Další kauza, o které psali, byla už dříve zamítnuta soudem. Tedy spíše šlo o jedna bába povídala a obvinění, která se nikdy neprokázala, či šlo jen o (neúspěšnou) snahu právníků vysoudit prachy.

Pak to vyšetřování Department of Justice, které zatím nemá managment informace, čeho se týká. Neočekávají však žádný velký dopad. Americké firmy jsou vyšetřovány a žalovány prakticky neustále. Naposledy Morgan Stanley tento měsíc. Je tam armáda právníků, co se tím živí.

Pak ohlásili okamžitý $350M buyback, proto akcie vystřelila nahoru po Q1 earnings call. Tento týden navíc ohlásili až $1,3B do konce 2025. Což při market cap kolem $6B je celkem dost akcií a mělo by to ukončit celé to divadýlko a propad akcie. Skvělý tah od managementu, pokud short seller pošle akcie dolů o 50%, pak zpětný odkup je brilantní a nejlepší tah, který prospěje akcionářům nákupem levných akcií.

Obrázek

Simply Safe Dividends vydali článek o short reportu na GL. Odkazují tam na starší short seller útok na firmu AO Smith z května 2019. článek viz link. https://www.simplysafedividends.com/wor ... ort-report V tomto článku popisují, jak short selleři fungují a jak je dobré je ignorovat, protože jim jde jen o jejich profit.

Short seller obvinil AO Smith s falšování tržeb i hrubých marží a přidal k tomu domněnku o budoucím propadu prodejů v Číně. Předpověděl propad ceny akcie o 60-65% z důvodu přecenění P/E násobku a poklesu tržeb v Číně. Dnes, po 5 letech je akcie naopak nahoře 67% plus dividendy, tedy řekněme nějakých 80% celkový výnos, protože zisk firmy je na historickém maximu a short report byl jen žvást. Tak na short sellery bacha, ať nejste jejich oběť. Většinou mají pravdu jen u nějakých IPO, SPAC a firmách někde z ciziny, o kterých jsme pravděpodobně nikdy neslyšeli.

Obrázek
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 522
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Marek » 13 kvě 2024 08:47

GL samozřejmě jede dál, po 5ti týdnech se vyškrábal ze $49 na $87, FG si vesele ukazuje férovou cenu kolem $200 do 2026 a kámoši, kteří to nakoupili na můj call mezi $50-60 si mnou ruce, protože dostali od trhu prachy zadarmo. Jeden z nich to dokonce asi začíná pokládat za normální přirozenou věc, pokaždé, když nějaká kvalitní firma (jako třeba Chemours) skokově spadne o 30 a více procent, skočí na call a koupí to, takže bere trhy jako kouzelnou krabičku, kde v pondělí vložíš 1000 a v pátek máš 15 stovek. :lol: Velice rychle pochopil, že trhy jsou velmi špinavé místo plné hloupých emotivních lidí a je dobré tedy dobré mít kámoše, který jako pes číhá na levné uzené. Druhý z kámošů, taky oportunista, mu k tomu sedí na Yahoo trackeru a přebírá intradenní dipy. Akorát bych teda nechtěl mít v GL před dipem třeba pár milionů, no, budou i lidi, který vychcaná paka z pandy moc nepotěšila (přičemž v bezpečí není asi žádná akcie).

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 645
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 27 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od czhunter » 13 kvě 2024 16:52

Já nakoupil dva týdny před propadem, tedy panda mě moc nepotěšila. Začínám být na ty zloděje short sellery alergický. No alespoň jsem naředil a nákupku mám okay. Z mojí nakupky ukazuje Fastgraphs 20% roční výnosy na dalších pár let, tak uvidíme.

Což je u levné pojišťovny celkem běžný výnos. Tuším že v roce 2021 jsem tu doporučoval kanadskou pojištovnu Manulife s předpokládaným výnosem 20% ročně a povedlo se. Výnos z mojí nákupky $18 USD je 21% ročně plus startovní yield byl pěkných 5%.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 199
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ladislav » 21 čer 2024 18:19

Proč ta diskuse tady utichla?

Bojujete za svobodu Ukrajiny nebo v Palestiny?
Přestali jste spekulovat s akciemi a už jen sčítáte dividendy dohromady?
Neznáte slova přátelství a s nepřátelstvím už nechcete pokračovat?
-
Málo let od 12.000 € ročně čistého z dividend a placení nájemného 664 € měsíčně z bytu,
jsem počátkem ledna 2024 byl nucen byt opustit, prodat 2/3 kusů od každé ze 30 akcií a koupit vlastní byt v nejhezčím městě Bavorska, 80 km daleko od Mnichova.
Nyní už mne nikdy nikdo z bytu nemůže vyhnat, nikdo mi nemůže zvyšovat nájem,
ale nikdy nedosáhnu 12.000 € čistého ročně z dividend.
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea: USA http://nr1a.com 8-)

Odpovědět