Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 27 led 2021 19:07

bigusdykus píše:
27 led 2021 15:05
Kdy jindy měla zbrojní firma vystřelit, než za Trumpa (pokud nespekulujete na světovou válku).
Proto mi není moc jasné, co od té firmy čekáte. Pokud jde o poměr PE/PS/divi 3%, tak to už je možná lépe koupit padlý Intel, nudné ATT, nebo nějakou velkou EU firmu.
LMT jsem nestudoval, ale třeba je tam nějaká významná kurzotvorná zakázka, akvizice nebo vynález.
Odpověď, že "tuto firmu ještě nemám ve sbírce" , není moc fundamentální. :)
Udelal jsem si tabulky a procetl vykazy 10 let zpatky a za me OK, ale jsem teprve zelenac. Maji slusny baglog.
Jeste uvidim s nakupem GD.
Pavel - u T, jsem chvili pro a pak ctu nejaky negativni clanky a zase to odlozim. Je pravda, ze zatim maji slusnou FCF, zvladaji snizovat dluh. Mrknu na nove ctvrtleti. Zase na druhou stranu dal bych do toho prvni USD, takze zadny velky ranec.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 522
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 27 led 2021 20:13

Taky jsem prikoupil LMT

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Antoan » 27 led 2021 21:35

Paradoxy trhov - včera som držal prst na spúšti, že sa zbavím GEO pri poklese - 15 % po správe, že sa už nebudú predlžovať zmluvy pre súkromné väznice v USA. Ale potom o 5 % prepad korigoval. Dnes som to chcel urobiť znovu ...ale GEO je hore +16 % keď SP500 je -2,5 %. Pochopíte to - ja nie. Asi si zahrám ruskú ruletu.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 28 led 2021 07:37

Antoan: Taky mám GEO, pochopil jsem to tak, že sice si je nebudou najímat federálové, ale mohou jednotlivé státy. Uvidíme... Jsem v pozici a po kouscích ředím.
Stavím zoo.

Honz4
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 srp 2020 10:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Honz4 » 28 led 2021 09:53

V týdnu jsem přikoupil Enbridge a Monetu a Péťa bude muset teda přitvrdit, jestli si jí ode mě bude chtít koupit. Celkově když vypukla krize, tak jsem si řekl, že začnu trochu diverzifikovat a přikoupím spíš nějaký růstový akcie - aby taky ne po tom co jsem viděl, jak ty hodnotový jdou do kopru. Takže jsem s pomocí menšího marginu nakoupil Netflix, Mastercard, Booking, Teladoc, Disney a podobně a jsem s nima spokojenej.

Ale teď je to všechno tak nahoře, že se mi zdá, že není jiná cesta, než začít zase kupovat starou známou klasiku. Navíc jsem asi fakt zjistil, že jsem investor dividendovýho ražení a pomyslný zisky v neuzavřenejch pozicích jsou sice fajn, ale potřebuju vidět i to roustoucí cash flow z dividend. A tak jsem v minulejch dvou měsících přikoupil zase T, MO, PM a teď to ENB.

A ještě před půl rokem jsem si říkal, že žádnýho ropáka už nikdy nekoupim, jednak proto, že v Shellu mám jednu z největších pozic, a taky proto že je celkem v mínusu a není to hezkej pohled. Když se ale podívám na to, že cena ropy je na stejný úrovni, jako když byl Shell za 25 EUR a je za 15 EUR, tak mi to nepřipadá jako zas tak špatná investice.

Co vy ostatní, nemáte to podobně?

thomashalama96
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 25 říj 2019 10:02

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od thomashalama96 » 28 led 2021 10:32

U Macy's ještě čekám, jsem long a firmě věřím, že se z toho časem dostane a bude vydělávat cash jako před pandemií. Momentálně je cena cca férová, takže ještě nechci prodávat. Za 25$ za kus bych už si ale dal říct :)
Nevíte, jestli je M, taky součástí tý komedie od WSB? Přece jenom je to taky hodně shortovaná akcie...
Portfolio:
AT&T, Banco Santander, BASF, BMW, British American Tobacco, Cisco Systems, CVS Health, DXC Technologies, Intel Corporation, Macy's, Prudential Financial, Royal Dutch Shell B, Teva Pharmaceuticals, Unum Group, Wells Fargo
Broker:
Degiro

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Mrhol » 28 led 2021 13:39

Dnes asi bude opět sranda...GME v pre marketu za 488 USD

EDIT: AAL +75%

Tomasino
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 16 pro 2020 16:43
Has thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Tomasino » 28 led 2021 15:16

Marek napsal:
"O vypada zajistene, koukal jsem na analyzy vice REITU, tak uz nevim presne, kde ktera bije, ale vim, ze ma konkluze byla prikoupit v dipu. Dnesni dip (asi zpus. redenim poctu akcii) -> BUY.

Dobry DIY, o ktery jsou ochotni delit se mesicne - jasna akcie pro mne. Navic REIT sektor je dost daleko od ATH, na rozdil od vetsiny trhu."



Možná blbý dotaz. V Degiru ticket "O" nevidím. Nakupujete přes jiného brůkra, nebo co dělám špatně? Díky

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 28 led 2021 15:54

Tomasino píše:
28 led 2021 15:16
Možná blbý dotaz. V Degiru ticket "O" nevidím. Nakupujete přes jiného brůkra, nebo co dělám špatně? Díky
na jedno písmeno ti to nebude reagovat, hledej to podle názvu
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 28 led 2021 19:21

Tomasino píše:
28 led 2021 15:16
Marek napsal:

Dobry DIY, o ktery jsou ochotni delit se mesicne - jasna akcie pro mne. Navic REIT sektor je dost daleko od ATH, na rozdil od vetsiny trhu."
Podívej se ještě na WPC, zaměřením podobný REIT, možná o trošku míň "značkový", ale zase víc diverzifikovaný, US+EU. Divi je taky vyšší.

Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Zamčeno